Šešios Trim: Sprogimo Teorija. O kas, jeigu bus šitaip?

IF YOUR GOALS DON’T SCARE YOU, THEY ARE NOT BIG ENAUGH.

kažkas pasakė

2015-ųjų birželio 14 d. aš nubėgau savo pirmą viešą pusės maratono distanciją Kauno maratono varžybose. Po jos susėdau pasikalbėti su tądien dar tik būsimais, o šiandien jau ir buvusiais gerais kolegomis iš MyHero! Uždavęs krūvą klausimų, gavau dar daugiau atsakymų ir minčių apmąstymams, kurie, greičiausiai, mano gyvenimą įsuko itin stipriai.

Šiandien jau yra metai bei devyni mėnesiai, kai esu itin aktyviame rėžime: bėgu kasdien, auginu 2 kleckus, pasakoju istorijas apie kavą ir, svarbausia, įvariais būdais skatinu aktyvią gyvenseną.

Tačiau prieš gerą mėnesį, susitikau su savo keistu, bet į save panašiu kolega Mindaugu iš Šešios Trim. Ir, manau, kad viskas apvertėm aukštyn kojom.

Kai tikslai ir džiugina, ir baugina…

Šešios Trim mes vystome jau kuris laikas. Tai darome etapais:

 • nuo 2015-ųjų vasaros, kai vadinomės MyHero! tiesiog darėme ir ieškojome žmonių
 • 2016-ųjų vasarą įvyko vidinis komandos skilimas į dvi, ir mes vis dar besivadinę šauniaisiais MyHero! veiklą pradėjome sukti velnišku tempu
 • 2016-ųjų rudenį visi perdegė, tad ko ne iki naujų metų – vegetavome ir plaukėme pasroviui.
 • Ir atėjo nauji metai. Naujos mintys, nauji pokalbiai, kitokios idėjos.

Šešios Trim

Daug kalbėję (truputį spalvinę), skaičiavę, planavę ir diskutavę, mes sau pasakėme:

– Kart penki.

Na va, vienas aiškus tikslas, iki kurio nebuvau nė kiek priartėjęs per tuos metus ir devynis mėnesius. Per 2017-uosius, turime paaugti penkis kart ir gruodžio mėnesį Šešios Trim sporto klases turi aplankyti bent 265 aktyvūs bendruomenės nariai, kurie įsigys abonementus.

Kodėl 265 aktyvūs bendruomenės nariai?

Pirma, aš tikiu tikslais. O kai jie dar užrašyti ir net viešai – man aišku, Mindaugui aišku ir tau aišku, kur mes einame. Konkreti kryptis pašalina bereikalingus galvojimus ar darom taip, kaip norim, ar einam ten, kur reikėtų.

Tai padės suprasti, kodėl kartais mūsų akys dega, o kodėl kartais jos ir pervargę… 🙂

Aišku, dauguma žinom ir antrą kelią augimui – padaryk daugiau nei vakar. Tikiu, kad jis irgi labai veiksmingas, tik šiam kartui norime aiškumo visiems, paprastumo, o ne skirtingo supratimo, kas yra daugiau.

Antra, šiai dienai tam esame pasirengę ne daugiau nė morališkai. Nes žvelgiant tiesai į akis šiandien mes neturime tam:

 • nei komandos aprūpinti įdomia veikla tiek žmonių
 • nei infrastruktūros, kur tiek jų padėti, nes KTU netilptume nei su pagausėjusiu treniruočių kiekiu, nei su padidejusia bendruomene, bet va dar ir kokie dušai, kilimėliai ir kt…
 • nei veiklos modelio, kuris ir gelbėtų buriant šią mistinę, keistą Šešios Trim bendruomenę, bo tik sporto nei mums patiems gana, nei žmonėms.

Tad toks tikslas baugina, nes beveik per du metus, link jo pajudėjome tik per nago juodymą, bet tuo pačiu ir džiugina, nes širdies krašteliu jaučiu, kad tai yra possible

Nuo ko prasideda ši istorija?

Gal, visgi, nuo kiek kartokos realybės. Vasarį, mes vis dar buvome du su puse treneriuko – aš, Mindaugas, Sigita. Patys nežinojome, kiek ilgai darysime savo veiklą (kas šiuo metu yra tik treniruotės), neturėjome jokio juridinio statuso kaip organizacija ir nuoširdžiai nebuvo svarbu nei kiek žmonių pas mus ateina, nei kiek pajamų mes gauname. Labiau visą tai darėme iš idėjos ir laukėme vidinio – what to do.

Tad po susitikimų, pokalbių ir apmąstymų vasarį itin greit gimė VšĮ Šešios Trim (užmesk akį, kaip rinkome valdžios organus: pirmas dublis, antras dublis) bei greitas, paprastas bendruomenės surašymas.

šešios trim

53 senbūviai – nei daug, nei mažai ir čia tik pirminis preliminarus atskaitos taškas, kurį sužinojau apklausos būdu. Tai reiškia, kad faktinių duomenų, žmonių ar pajamų srautų neturime.

Apie jau realius skaičius, papasakosiu balandį, nes matysime kiek žmonės išgraibstė abonementų į mūsų sportines klases, kiek mes iš to gavome pajamų, kokios buvo išlaidos ir kita.

šešios trim

Be to, kovą padarysime mini apklausą, kur žmonės patys pasakys, kaip mus vertina ir ar mes esame gerame kelyje jų akimis.

Bet prielaida tokia, kad atsiradus abonemenetams ir pradingus vienkartiniam mokesčiui už treniruotę, bendruomenė laikinai susitrauks ir bus jau nebe kart penki, o daugiau… 🙂

Ką čia sužinosi ir kas gi vyks toliau

Jei paprastai, pasakosime istoriją, kaip nuo mikro organizmo, dviejų su puse treneriuko, galima užauginti organizaciją su gyva tikra bendruomene. Tad čia bus:

 • atviri pasakojimai su mūsų klaidomis auginant bendruomenę ir organizaciją
 • skaidrus veiklos vertinimas, kur matysi visas pajamaskaštus ir kitus niuansus
 • mūsų atrasti patarimai, kurie veikia vystant veiklą po darbo.

Tačiau man visada patinka konkretumas, tad jau dabar žinau, kad balandį be to kaip sekasi mūsų bendruomenei, pasidalinsiu ir didžiausia kliūtimi, kurią vis dar sutnkame vystydami Šešios Trim ir kitais veiklos po darbo niuansais.

P.s. Atkreipk dėmesį, minėjau, kad Mindaugas keistas, kad aš keistas ir kad bendruomenę įsivaizduojame iš keistuolių. Sutapimas ar, visgi, ieškome panašių į save?

Bendruomenė Šešios Trim. Aktyvūs kartu

Tai, kas čia per bendruomenė? Nežinau.

Žinau tik tiek, kad joje renkasi paprasti ir atviri žmonės. Tokie, kurie drąsiai sveikinasi su kiekvienu atėjusiu šiandieną sportuoti, o atsisveikinant ne tik pasakys čiau, bet ir ranka pamos. Tokie, kur vidury treniruotės geba išlipti iš malonios komforto zonos ir palaikyti kaimyną, jam duodant penkis tiek prieš, tiek po varginančio pratimo (pvz. burokų).

Dažnai čia ateina tie, kurie nori jaustis geriau ne tik fiziškai, bet ir morališkai, nes čia, po sporto, tai kažkaip sutvarko savaime. Tačiau yra ir tų, kurie suvokia, kad vien sporto negana, tad šitie kapstosi ir giliau: kas maiste, kas jogoje, kas dar kur.

Žodžiu, čia renkasi žmonės. Tikri, su savo gyvenimais, problemomis ir realybėmis. Jų apibrėžti neįmanoma ir nė neverta. Bet mus, manau, šis tas vienija – judėjimą mes laikome savo gyvenimo dalimi ar bandome jį tokiu paversti. Čia yra itin svarbu, tad pakartosiu – mes bendome paversti aktyvumą kasdienio gyvenimo dalimi, nes tai tiesiog savaime neįvyksta. Tiesiog. Reikia daryti, sportuoti, bandyti ir eksperimentuoti. Kaip tai, pavyzdžiui, darau ir aš – judu kasdien bent po truputį, vos po keletą menkučių kilometrų, kad nepramiegočiau gyvenimo 🙂

Maža dalis bendruomenės – video, kitos dalies vis dar ieškome. Ir tą esame pasiryžę daryti įvairiais ir gal net keistais būdais. Vienas iš jų yra ši atvira istorija, kurią tęsiu ir pasakosiu kiekvieną mėnesį, kad žinotum, kaip mums seskasi eiti tikslo link ir kaip tu gali mums labai padėti!

Pavyzdžiui šiai dienai, kovo 14-ai, mes turime 33 bendruomenės narius, kurie įsigijo abonementus (už 1115 €), o metų tikslas – 265 per gruodžio mėnesį. Truputį trūksta, sakai? Aha, bet kitaip būtų neįdomu!

Kodėl pasakosiu šias istorijas?

Na, aš kaip ta lakštingala, kuri negali nečiulbėti, bet čia man tik pretekstas, kad prieičiau prie esmės – mes kuriame bendruomenę, o ne sporto klubą. O bendruomenė be žmonių įsitraukimo – vargu ar bendruomenė. Todėl šiomis istorijomis noriu dar labiau įtraukti žmones į bendruomenės kūrybos procesą ir gauti daugiau reakcijų, kad ir į eilinius klausimus.

šešios trim

O be šito, tikiu, kad bus daug įdomių klaidų, vertingos patirties, kuria nesidalinant, ji praranda dalį vertės.

Ir kas toliau?

Viliuosi keletos dalykų:

 1. kad tapsi vienu iš aktyviųjų mūsų istorijos stebėtojų ir vienaip ar kitaip prisidėsi prie šios bendruomenės kūrimo. Tam gali palikti savo el. paštą ir apie kiekvieną naujai pasirodžiusią istoriją bei mėnesinį progreso vertinimą pranešiu laišku,
 2. pasidalinsi šiuo įrašu su tuo žmogum, kuriam visą tai būtų itin aktualu!

 

iki greito,
bėgantis ignas.